ozón?

Co je ozon a jak funguje ozonová dezinfekce?

Ozon je přírodní čistič, který důkladně ničí všechny nepříjemné zápachy, plísně, roztoče a viry. Nepřekrývá jejich příčiny, ale spolehlivě je odstraňuje. Na rozdíl od použití chemických dezinfekčních prostředků, ozon nezpůsobuje žádné alergické reakce či dýchací potíže a je šetrný k životnímu prostředí. Čištění ozonem proto doporučujeme jako nejbezpečnější způsob dezinfekce u domácností, kde žijí alergici, astmatici, malé děti, anebo domácí zvířata.

Další výhodou ozonování O3 je, že se provádí přes filtr, a tak se do čištěného prostoru nerozptylují prachové částice. Ozon se díky svému plynnému skupenství dostává do celého interiéru, a tak naráz očistí vše od omítek, přes nástroje, nábytek, oblečení až po matrace a koberce a vy můžete v klidu žít v čistém a příjemném prostředí bez plísní a nepříjemného odéru.

 

Používáme účinný ozonový čistič vzduchu

Dezinfekci prostor provádíme výkonným ozonizérem české výroby. Generátor ozonu vyrábí přírodní ozon O3, který může být dráždivý, ale po aplikaci se během přibližně 30 minut mění na vzdušný kyslík O2 a prostory tak stačí pořádně vyvětrat, než do nich vstoupíte. Ozónové čističe jsou tedy bezpečným a efektivním prostředkem pro dezinfekci a údržbu domácností i komerčních prostor.

Využijte čištění ozonem pro bezpečné a čisté prostory

Čištění ozonem vám ušetří náklady a čas hlavně při dezinfekci a dezodorizaci velkých a silně zapáchajících nebo zatuhlých prostor, jako například sklepypůdy, chaty, chalupy z pozůstalosti, garáže, dílny, bytové prostory, ale také prostory, které navštěvuje velké množství lidí jako školy, open-office, zasedací místnosti, prodejny, restaurace, provozovny služeb, fitness centra, šatny, sportoviště, tělocvičny, knihovny i zdravotnická zařízení (čekárny, ordinace či nemocnice). Ozonování se hodí i pro čištění klimatizací automobilů.

Kdy využijete ozonové čištění

  • pro úklid a odstranění plísní a bakterií na stěnách a podlahách po povodních nebo pachů a bakterií po požárech,
  • pomáhá s likvidací hniloby a nežádoucích plísní včetně jejich spor, proto ozonování doporučujeme aplikovat po odvlhčení místností, sklepů a starých domů nebo jako pravidelnou prevenci jejich vzniku,
  • poradí si rovněž s roztoči a bakteriemi, a tak je vítaným pomocníkem v domácnostech alergiků a astmatiků, protože důkladně odstraňuje mikroorganismy, které bují uvnitř matrací, peřin, polštářů, koberců a čalouněného nábytku, a díky tomu prodlužuje životnost vašeho majetku,
  • likviduje také hmyz a další parazity,
  • neutralizuje nežádoucí pachy a zápachy, např.: odstraní zápach spáleniny, odér po přípravě jídel, zápach z cigaret v zakouřených prostorech, zápach moči, smrad potu i zápachy z nátěrů a lepidel, pach z čalounění, po zkaženém mase, mléku, nebo pach zvířat,
  • čištění prostoru ozonem pomůže také při vyklízení a dezodorizaci pozůstalosti po zemřelém,
  • slouží jako preventivní i ohnisková dezinfekce před chřipkou, koronavirem Covid-19 a dalšími virovými onemocněními.

připraveni ozónovat?

Kontaktujte nás na telefonu 778 550 134 nebo e-mailu [email protected] a dejte nám vědět, jak velké prostory vyžadují dezinfekci nebo dezodorizaci ozonem. Domluvíme se na termínu, ceně a přijdeme za vámi.

Přejít nahoru